Dropshipping – jak na nim zarabiać?

0
1962
dropshipping jak zarobić

Zarabianie w dropshippingu jest obecnie jedną z najbardziej docenianych form prowadzenia sprzedaży internetowej. Dzięki przeniesieniu licznych obowiązków na hurtownię dropshippingową, pozwala korzystać ze wszystkich zalet prowadzenia e-sklepu przy jednoczesnym minimalizowaniu wykonywanych czynności. Sprawdzamy, jak zarabiać na dropshippingu!

Jak wykorzystywać dropshipping w sprzedaży?


Dropshipping w sprzedaży można wykorzystywać na mnóstwo sposobów. Duża elastyczność zapewniana przez fakt, że wysyłki realizowane są przez hurtownie dropshipping, pozwala na jego skuteczne stosowanie zarówno w nowych sklepach internetowych, jak i tych, które działają na rynku od wielu lat. W każdym z przypadków sprzedaż w modelu dropshipping jest w stanie zwiększyć Twoje zarobki i wnieść powiew świeżości do prowadzonego biznesu. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystasz sprzedaż bez magazynu w swoim sklepie internetowym!

Zobacz: Jak otworzyć sklep w dropshippingu?

1. Dropshipping – jak zacząć?


Otwarcie sklepu internetowego bez magazynu to najprostszy i najtańszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie. Dropshipping pozwoli postawić Ci pierwsze kroki na rynku e-commerce i poznać sprzedaż internetową bez konieczności inwestowania dziesiątek tysięcy już na starcie. Dlaczego handel w sieci warto zacząć od dropshippingu?

 • Niski próg wejścia w biznes. Nie musisz inwestować w towar i jego przechowywanie.
 • Minimalizowanie kosztów stałych. Nie wynajmujesz magazynu i nie zatrudniasz pracowników do jego obsługi.
 • Zajmujesz się wyłącznie sprzedażą. Możesz prowadzić sklep w dropshippingu z dowolnego miejsca.
 • Brak ryzyka inwestycyjnego. Niesprzedany towar po prostu zostaje w magazynie hurtowni.
 • Dropshipping można prowadzić bez działalności gospodarczej. Jeśli nie chcesz zakładać firmy, rozważ tę opcję.

Co to jest dropshipping?


Akceptacja ciasteczek z kategorii statystyki, marketing jest wymagana do poprawnego działania materiału wideo z Youtube.

2. Wykorzystaj dropshipping do badania rynku

Chcesz zainwestować we własny magazyn, ale nie wiesz, które produkty warto kupić w większych ilościach? Wykorzystaj dropshipping do badania rynku! Już kilka miesięcy pozwoli Ci poznać zainteresowanie klientów wybranym artykułem, a także przetestować kanały sprzedaży i kilka wariantów marketingowych.

Działanie pozwoli Ci uniknąć wszelkiego rodzaju wpadek związanych z przeszacowaniem popytu na dany produkt, a także wyłonić produkty przynoszące największy dochód.

3. Cross-selling


Dropshipping świetnie sprawdza się w cross-sellingu. W swojej sprzedaży wykorzystują go sklepy internetowe, które chcą uzupełnić główny asortyment o dodatki, którymi interesują się klienci. Zobacz przykłady sprzedaży krzyżowej z wykorzystaniem dropshippingu i przenieś ten model do swojego e-sklepu!

 • Sklep meblowy dzięki dropshippingowi uzupełni swoją ofertę o akcesoria do domu.
 • Sklep z kosmetykami naturalnymi skorzysta z dropshippingu, by w ofercie pojawiły się ekologiczne dodatki np. bambusowe szczoteczki do zębów.

dropshipping-sprzedaz-krzyzowa

Jak zwiększyć zarobki w dropshippingu?


Zwiększenie zarobków w dropshippingu wymaga poznania wszystkich wad i zalet sprzedaży bez magazynu. Zagłębienie się w temat pozwoli Ci znaleźć punkty, w których możesz zoptymalizować swoją sprzedaż i warunki współpracy z hurtownią. Jak zwiększyć zarobki w dropshippingu?

 1. Dopracuj swoje oferty. Pamiętaj, że dane pobrane automatycznie z hurtowni to dopiero początek!
 2. Sprzedawaj na kilku kontach Allegro jednocześnie. Sprawdzi się zasada jedna hurtownia = jedno konto Allegro, a także podział na konta z programem Allegro Smart i bez niego.
 3. Wypracuj wysoki obrót, który przełoży się na obniżenie cen w hurtowniach dropshippingowych dzięki progom rabatowym.
 4. Wybierz dobre oprogramowanie do dropshippingu, które dzięki zaawansowanej integracji z hurtowniami zautomatyzuje szereg procesów i pozwoli zaoszczędzić Twój czas.

Pamiętaj, że dropshipping to jedynie model logistyczny umożliwiający prowadzenie sklepu internetowego. W zwiększaniu zarobków warto wykorzystywać sprzedaż wielokanałową oraz wszelkie udogodnienia dla klientów, które są obecne w pozostałych e-sklepach.

Jak zarabiać na dropshippingu?


Zarabianie w dropshippingu wymaga od Ciebie nieustannego śledzenia trendów rynkowych, testowania trików marketingowych, poszerzania działalności o nowe kanały sprzedaży, a przede wszystkim – szukania nowych hurtowni. Na zarobki w dropshippingu złoży się każdy z wymienionych punktów. Sprawdź, na co musisz uważać jako sprzedawca!

 • Nieprofesjonalne hurtownie. Skuszony atrakcyjną ofertą współpracy możesz trafić na hurtownię dropshippingową, która sama korzysta z dropshippingu. Unikaj takich dostawców, ponieważ znacząco wydłuży to czas oczekiwania klienta na towar.
 • Niepełne dane o produktach. Niejednokrotnie niższe ceny u dostawców wiążą się z brakiem szczegółowych danych o towarach. W takich przypadkach musisz uzupełnić je samodzielnie, ponieważ klienci będą od Ciebie wymagali znajomości asortymentu.
 • Dodatkowe koszty. Te mogą pojawić się w przypadku przyjmowania zwrotów lub korzystania z własnych etykiet kurierskich. Sprawdź, czy korzystanie z tych usług będzie dla Ciebie opłacalne.
 • Wrażenie, że nic nie musisz robić. Liczne automatyzacje sprawiają, że część sprzedawców niechętnie pracuje nad udoskonaleniem swoich ofert. Jednak to wyróżniający się pomysł na sprzedaż pozwoli Ci się wyróżnić i zarabiać więcej w dropshippingu!

Poznaj wszystkie koszty dropshippingu!