Dropshipping a integracja z Allegro – najważniejsze informacje!

0
3728
dropshipping na allegro

Zainteresowanie dropshippingiem na Allegro nikogo nie powinno dziwić, ponieważ rynek e-commerce stale rośnie, a ilość dostawców i nadawanych paczek z roku na rok przekracza dotychczasowe wyniki. Poznaj sposób na prowadzenie skutecznej sprzedaży dropshippingowej na najpopularniejszym portalu aukcyjnym w Polsce!

Co daje integracja hurtowni z Allegro?


Integracja hurtowni z Allegro jest mechanizmem automatyzującym Twoją sprzedaż. W praktyce oznacza to, że wiele czynności, które wykonywałbyś ręcznie jest wykonywana za Ciebie, co wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu i pieniędzy. Na co możesz liczyć podczas korzystania z narzędzia?

 • Początkowe pobranie całej oferty (nazw, zdjęć, opisów parametrów, cen, stanów magazynowych).
 • Aktualizowanie stanów magazynowych.
 • Manipulowanie narzutem w zaawansowany sposób (np. na produktach jednego producenta możesz zarabiać więcej).
 • Wyłączanie aktualizowania wybranych elementów (np. opisów, kiedy stworzysz je samodzielnie).

automatyzacja_hurtowni

W dropshippingu integracja z hurtownią jest niezbędna do prowadzenia sprzedaży, bowiem dba o to, byś nie sprzedawał artykułów, których nie ma już na stanie.

Kiedy sklep internetowy (który możesz wyłączyć i pozostawić do własnego użytku) zostanie zintegrowany z hurtownią, przychodzi czas na Allegro. Integracja działa w niemal tożsamym zakresie co wymieniony wyżej. Co więcej, zamówienia z e-sklepu i Allegro obsługujesz w jednym miejscu. Skoro aukcje na Allegro wystawiają się automatycznie, czas przejść do porad związanych z przygotowaniem skutecznej oferty sprzedażowej!

Dropshipping na Allegro – porady


Zarówno dropshipping, jak i Allegro cieszą się ogromną popularnością. Rozwiązania stanowią tandem znacząco ułatwiający wkroczenie na rynek e-commerce. Sprzedaż bez magazynu minimalizuje wkład finansowy na start oraz koszty stałe, a popularny serwis aukcyjny daje dostęp do milionów klientów potencjalnie zainteresowanych oferowanymi przez Ciebie produktami.
Medal ma jednak dwie strony. Łatwy start biznesu sprawia, że na rynku pojawia się duża ilość konkurencyjnych ofert, a wraz z nią – głosy, że dropshipping na Allegro jest zupełnie nieopłacalny. Należy zaznaczyć, że jest w tym ziarnko prawdy, ponieważ czasy, w których wystawienie jakiejkolwiek oferty wiązało się z sukcesem sprzedażowym minęły bezpowrotnie. Mimo tego szereg firm stale udowadnia, że na dropshippingu da się zarobić! Podpowiadamy, co możesz zrobić, by Twoja oferta na Allegro cieszyła się zainteresowaniem.

1. Wykorzystaj wielowariantowość dla powiązanych produktów


Oferujesz produkty w kilku kolorach lub rozmiarach? Powiąż podobne aukcje opcją wielowariantowości. Dzięki temu klient trafiający na jeden wariant będzie mógł bezproblemowo przejrzeć także inne dostępne modele.

Większe zainteresowanie, jakie wzbudzi oferta przełoży się na zwiększenie trafności aukcji i wyświetlanie jej na wyższych pozycjach.

2. Wystaw jeden produkt na kilku aukcjach


Allegro nie pobiera już opłat za wystawianie aukcji. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by sprzedawany przez Ciebie produkt pojawił się pod wieloma nazwami. Dlaczego warto zastosować taki sposób działania? Ponieważ klienci nazywają produkty w różnoraki sposób. Zróżnicowanie widoczne jest także w zaawansowaniu wyszukiwania. Z tego powodu warto zastosować nazwy aukcji oparte o:

 • producenta i konkretny model – dla klientów, którzy wiedzą, czego szukają,
 • cechy opisowe np. niebieski samochód zdalnie sterowany – dla osób, które nie wybrały jeszcze konkretnego modelu.

3. Uzupełnij parametry i opisy produktów


Każda z hurtowni uzupełnia swoją bazę produktową, z której korzystają sklepy z nią współpracujące. Równocześnie wiele sklepów wykorzystuje w swojej pracy wspomniany wcześniej integrator z hurtowniami pozwalający na automatyczne pobieranie danych. Choć jest to wygodne rozwiązanie, sprawia, że każdy ze sprzedawców w taki sam sposób przedstawia oferowane artykuły.

Daj klientom najwyższej jakości informacje. Sprawdź, czy w pobranych z hurtowni parametrach nie pojawiły się błędy, a każde z dostępnych pól zostało uzupełnione. Dobrą praktyką jest także sprawdzenie aukcji wystawionych przez konkurencję. Prawdopodobnie zauważysz, że brakuje w nich informacji dotyczących:

 • zastosowania,
 • komplementarnych artykułów,
 • instrukcji obsługi,
 • zdjęć elementów i rozwiązań niestandardowych.

Dokładna prezentacja wyróżni Cię spośród ofert konkurencyjnych. Co więcej, wpłynie także na mniejszą ilość wyjść z aukcji (tych spowodowanych szukaniem informacji) oraz zwrotów (będących wynikiem niezgodności towaru z oczekiwaniami).

4. Dopasuj ofertę do popytu na rynku


Nawet najlepiej dopracowana oferta nie zda się na nic jeśli nie będzie popytu na wybrany przez Ciebie produkt. By uniknąć sprzedażowego fiaska, przed rozpoczęciem swojej działalności na Allegro warto poświęcić nieco czasu na obserwację rynku. W śledzeniu najlepiej sprzedających się artykułów pomoże Ci narzędzie Trade Watch oraz ręczna obserwacja ilości sprzedanych artykułów na aukcjach z Twojej branży.

5. Wykorzystuj bonusy, jakie Allegro daje klientom


Osoby, które na Allegro kupują często, chętnie sięgają po oferty gwarantujące dodatkową bonifikatę. Postaraj się, by na aukcjach z największym potencjałem sprzedażowym nie zabrakło:

 • Allegro Smart udostępniającego bezpłatną dostawę dla uczestników programu,
 • rat 0% przy droższych artykułach,
 • monet zbieranych przy finalizacji kolejnych transakcji,
 • reklamy (zarówno Allegro Ads, jak i w Strefie Okazji.

Oczywiście, przygotowanie dodatkowych bonusów dla klientów wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak większość sprzedawców przyznaje, że jest to opłacalna inwestycja zwiększająca ilość sprzedanych przedmiotów.

6. Manipuluj ceną towarów


Walka cenowa jest najprostszym sposobem na zjednanie sobie klientów. Początkowo, w dropshippingu marże będą niskie, na co powinieneś się przygotować. Wraz ze wzrostem ilości sprzedanych sztuk hurtownie zaoferują Ci niższe ceny niż na starcie, a dochód wzroście. Co więcej, Twoim początkowym celem nie będzie uzyskanie jak największego zarobku, a zbudowanie profesjonalnego konta Allegro z odznaką Super Sprzedawcy i mnóstwem pozytywnych komentarzy – tak, by klienci mieli pewność, że mogą Ci zaufać.
To wysoka jakość obsługi klienta pozwoli Ci rozwinąć skrzydła, bowiem od sprawdzonych sprzedawców jesteśmy skłonni kupować za nieco wyższą cenę.

7. Kup najlepiej sprzedające się towary do własnego magazynu


Pamiętasz sytuację, w której żadna hurtownia nie miała już basenu, wiatraków bądź popularnej zabawki? To doskonały czas do wykorzystania manipulowania ceną towarów. Świetnym pomysłem, który z powodzeniem zrealizujesz po rocznej obserwacji rynku jest kupno najlepiej sprzedających się towarów do własnego magazynu. Inwestycja okaże się najbardziej opłacalna, gdy hurtownie dropshippingowe wyzerują swoje stany magazynowe. Będzie to moment pozwalający na podniesienie cen nawet o kilkadziesiąt procent, ponieważ staniesz się jednym z niewielu sprzedawców posiadających towar.

Czy dropshipping na Allegro się opłaca?


Na pytanie o opłacalność dropshippingu na Allegro należy odpowiedzieć tak samo, jak w przypadku każdego innego biznesu – to zależy. Zależy przede wszystkim od tego, jak dobrze przygotujesz się do rozpoczęcia działalności. Ani dropshipping, ani Allegro nie stanowi gwarancji sukcesu. Obydwa dostępne na rynku e-commerce rozwiązania są jedynie narzędziami w Twoich rękach. To Ty decydujesz o ofercie oraz jej opracowaniu.